Letnie sukienki na wesele – jakie wybrać ?

0
Letnie sukienki na wesele – jakie wybrać ?

Wesele to niesamowity czas, zarówno dla pary młode, jak i dla gości. Jeszcze nie tak dawno, bo kilkanaście lat temu, kobieta zaproszona na wesele jako gość, nie miała zbyt wielkiego pola do popisu. Sukienka miała być obowiązkowo długa i w jak najbardziej balowym stylu. I nie było mowy o odejściu od tych wytycznych, trzeba było zakładać długie sukienki na lato, pomimo warunków, temperatury i aury.

Następnie nadeszła era sukienek krótkich lub midi, to było w modzie, to się zakładało, sukienki o długim kroju odeszły w totalne zapomnienie. W dzisiejszych czasach, pod względem doboru letniej sukienki na wesele, panuje absolutna frywolność, można założyć zarówno sukienki długie, jak i krótkie czy średnie. Obecna moda obejmuje wszystkie rodzaje i kroje sukienek na wesela. Balowe kroje, ciężkie i, nie ma co ukrywać, niewygodne, wyposażone często w gorsety, zastąpione zostały lekkimi, zwiewnymi sukienkami. A jakie są modne sukienki na lato? Modne jest seksowne wycięcie na nogę, mocne kolory, takie jak róże, czerwienie a nawet niebieskie. od tym względem nie ma już rygoru, nikt nie będzie patrzeć na posiadaczkę rzucającej się w oczy sukienki jak na okaz w zoo, coś niesamowitego i nietaktownego.

Letnie sukienki na wesele

letnie sukienki na wesele
letnie sukienki na wesele

Letnie sukienki na wesele mają jednak jakieś wytyczne, których każda kobieta szykująca się na wesele powinna przestrzegać. Po pierwsze, ważny jest mimo wszystko krój. Pomimo tego, że przyszło nam żyć w cudownych czasach, gdy wiele uchodzi nam na sucho, wiele rzeczy jest dozwolonych, także w modzie, letnie sukienki na wesele nie mogą być za krótkie. Więc mini kategorycznie odpada. Działa tu analogiczna sytuacja jak przy długiej sukni do samej ziemi. Automatycznie czujemy, że nie jest to adekwatny strój na okazję wesela, gdyż taki krój jest raczej zarezerwowany dla panny młodej. Podobnie jest z sukienką mini. Uroczystość wesela jest zbyt doniosłą i elegancką imprezą, że po prostu nie wypada pokazywać się w takiej sukience.

Dobry kolor

Drugą sprawą jest kolor. O ile możemy w tej kwestii zaszaleć i wybrać najbardziej ekstrawagancji kolor jaki uda się nam znaleźć w sklepie, biały kolor ponownie jest zarezerwowany dla tej najważniejszej w tym dniu, panny młodej. Nie polecamy także koloru czarnego. Ślub i wesele to czas radości, nie stypa. Modne sukienki na lato będą mieć wiele kolorów, ale tych dwóch na pewno należy unikać, jeśli nie chcemy być na językach większości gości weselnych.
Od każdej reguły istnieją wyjątki. W tej sytuacji jest tak samo. Jeśli mamy dobry zmysł estetyczny i potrafimy dobierać idealne dodatki do kreacji weselnych, można sobie pozwolić na któryś z wcześniej skreślonych kolorów. Jednak cała sukienka powinna być wtedy tłem, dodatki powinny być tutaj najważniejsze.

Sukienki na wesela dopasowane do sylwetki

Osoby szczupłe mają łatwiej w wyborze pasującej sukienki na wesela. Jednak tak jak nasza rzeczywistość przyniosła dużo dobrego w kolorycie i fasonach współczesnej mody, tak poprawiło też dostępność odzieży, także weselnej, dla osób puszystych. Warto, by osoby, które mają trochę ciała, letnie sukienki na wesele wybierały z kolekcji specjalnie przeznaczonych dla osób z taką tuszą. Jest to podyktowane tym, że osoby takie muszą mieć uszytą odzież o specjalnym kroju. Długie suknie na lato przeznaczone dla osób o typowej budowie ciała mają inne wstawki, w innych miejscach materiał ulega rozciąganiu, gumki mają inną szerokość, wszyte są w innych miejscach. Wszystko to po to, by modne sukienki na lato pasowały idealnie do budowy ciała.

Ważną sprawą jest też dobór kolorystyki. Wybierając sukienkę z kolekcji przeznaczonej dla danej tuszy będziemy pewni, że nie będziemy wyglądać karykaturalnie. Niedopuszczalne jest wybieranie kreacji, która jest dla osoby o innej budowie ciała i przerabianie jej u krawcowej. Jeśli przeróbka będzie się obierała na lekkim skróceniu, odpruciu jakiejś wstawki, lub delikatnym poluzowaniu w talii, nic się nie stanie. Duże zmiany spowodują, że kreacja nie będzie na nas dobrze leżeć, zamiast tuszować mankamenty naszego ciała może je eksponować. Dobre, idealne i modne sukienki na lato dla kobiet puszystych powinny mieć odcięcie pod biustem.

długie sukienki na lato
długie sukienki na lato
modne sukienki na lato
modne sukienki na lato

Dodatki

Do tego wykorzystane zostają zazwyczaj wstążki fikuśnie wiązane na plecach. Taki zabieg powoduje, że podkreślony zostaje biust, a szerokie biodra nie rzucają się tak w oczy. Podobny efekt uzyskamy wybierając długie sukienki na lato w kroju litery A. Zasada ta może być stosowana nie tylko do sukienek na wesela, ale na co dzień także. Jeżeli chcemy jeszcze ukryć co nieco z naszego ciała, oprócz kroju możemy szukać kreacji szytych ze sztywnych tkanin. Lekki, zwiewny materiał, lejący się po ciele, uwidoczni każdą dodatkową i nadprogramową fałdkę. Sztywny materiał łagodnie opłynie ciało, uzyskamy efekt ukrywający niedostatki figury.

Kobiety w wysokiej ciąży, które zdecydują się udać się na bal weselny, powinny kierować się takimi samymi zasadami przy wyborze sukienki co osoby w rozmiarze XXL. Ciążowy brzuszek to radość, ale warto, by nie był to najważniejszy i najwidoczniejszy element naszego stroju w dniu wesela.

LEAVE A REPLY